Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jaki byl rok 2012 dla Kopalni Soli "Wieliczka"

 
Jaki był w Kopalni Soli „Wieliczka" rok 2012? Działo się wiele -- prace pod ziemią i na powierzchni, nowości w ofercie, wydarzenia, wreszcie zupełnie nowa odsłona serwisu kopalnia.pl. Zabezpieczanie wyrobisk zabytkowych, likwidacja tych niezabytkowych, a także ograniczanie dopływów wód podziemnych to priorytet działań wielickich górników. Wiosną oferta noclegów w Wieliczce wzbogaciła się o możliwość zdrowego i spokojnego snu w komorze Słowackiego, wypiękniało też królestwo dzieci w komorze Pistek. Latem kopalnia soli uruchomiła XIV-wieczny szyb Regis oraz zupełnie nową trasę turystyczną -- Trasę górniczą. To tylko niektóre z najnowszych propozycji Kopalni Soli „Wieliczka".

 


Kopalnia Soli "Wieliczka" / Wieliczka Salt Mine
 
Data pliku video: 2012-12-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wielicki

Powiat wielicki - leży w województwie małopolskim, a jego siedzibę stanowi Wieliczka. W skład liczącego 120 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Niepołomice, Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj. Powiat zalicza się do licznej grypy powiatów utworzonych na mocy reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Perełką powiatu jest bez wątpienia kopalnia soli w Wieliczce. Turyści mogą wybrać się na 3-kilometrową trasę wzdłuż której zatrzymają się przy 20 komorach. Oprócz kopalni warto tu zwiedzić Pałac Konopków z XVIII w, Zamek Królewski w Niepołomicach, kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP w Gdowie oraz Kurhany w Jawczycach. Dla miłośników flory i fauny czeka tu nie lada gratka. W pobliskiej Puszczy Niepołomickiej znajduje się rezerwat żubra. W puszczy znajduje się także wiele ciekawych rezerwatów przyrodniczych stanowiących miejsc życia dla wielu rzadkich gatunków zarówno roślin, jak i zwierząt.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola