Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MIASTO SPOTKAŃ POD WIELICZKĄ - relacja ze spotkania autorskiego i promocji nowej publikacji Wydawnictwa Żyznowski.

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 29 lipca 2018 r., na Campus Misericordiae Wieliczka - Brzegi odbyło się spotkanie autorskie, promujące nową publikację Wydawnictwa Żyznowski 'Miasto spotkań pod Wieliczką'. Wydarzenie organizowane było w ramach obchodów 2. Rocznicy Spotkania z Papieżem Franciszkiem na Campus Misericordiae, w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł oraz autor albumu Wiesław Żyznowski. Spotkanie koordynowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce.

Pełna treść wiadomości na: wieliczkacity.pl/dzialy/aktualnosci/miasto-spotkan-pod-wieliczka-relacja-ze-spotkania-autorskiego-i-promocji-nowej-publikacji-wydawnictwa-zyznowski/20180806154611
wieliczkacity.pl, Źródło artykułu: wieliczkacity.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wielicki

Powiat wielicki - leży w województwie małopolskim, a jego siedzibę stanowi Wieliczka. W skład liczącego 120 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Niepołomice, Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj. Powiat zalicza się do licznej grypy powiatów utworzonych na mocy reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Perełką powiatu jest bez wątpienia kopalnia soli w Wieliczce. Turyści mogą wybrać się na 3-kilometrową trasę wzdłuż której zatrzymają się przy 20 komorach. Oprócz kopalni warto tu zwiedzić Pałac Konopków z XVIII w, Zamek Królewski w Niepołomicach, kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP w Gdowie oraz Kurhany w Jawczycach. Dla miłośników flory i fauny czeka tu nie lada gratka. W pobliskiej Puszczy Niepołomickiej znajduje się rezerwat żubra. W puszczy znajduje się także wiele ciekawych rezerwatów przyrodniczych stanowiących miejsc życia dla wielu rzadkich gatunków zarówno roślin, jak i zwierząt.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola