Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Moda zakonna - zobacz, jak ubierają się w klasztorach męskich

Data publikacji: 2018-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Początki życia zakonnego sięgają korzeniami pierwszych wieków chrześcijaństwa. Dziś na całym świecie jest ponad 700 zgromadzeń męskich - co dziesiąte działa w Polsce (najliczniejsze w naszym kraju - salezjanie i franciszkanie liczą ponad tysiąc braci zakonnych). Są m.in. zakony kontemplacyjne, czynne, charytatywne. Ich podstawowym celem jest rozwijanie duchowości religijnej członków (dążenie do doskonałości), służba duszpasterska, apostolska i misyjna. O przynależności do wspólnoty świadczy zawsze strój (habit), który noszą zakonnicy.

Pełna treść wiadomości na: wieliczka.naszemiasto.pl/artykul/moda-zakonna-zobacz-jak-ubieraja-sie-w-klasztorach-meskich,4918358,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
wieliczka.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: wieliczka.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wielicki

Powiat wielicki - leży w województwie małopolskim, a jego siedzibę stanowi Wieliczka. W skład liczącego 120 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Niepołomice, Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj. Powiat zalicza się do licznej grypy powiatów utworzonych na mocy reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Perełką powiatu jest bez wątpienia kopalnia soli w Wieliczce. Turyści mogą wybrać się na 3-kilometrową trasę wzdłuż której zatrzymają się przy 20 komorach. Oprócz kopalni warto tu zwiedzić Pałac Konopków z XVIII w, Zamek Królewski w Niepołomicach, kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP w Gdowie oraz Kurhany w Jawczycach. Dla miłośników flory i fauny czeka tu nie lada gratka. W pobliskiej Puszczy Niepołomickiej znajduje się rezerwat żubra. W puszczy znajduje się także wiele ciekawych rezerwatów przyrodniczych stanowiących miejsc życia dla wielu rzadkich gatunków zarówno roślin, jak i zwierząt.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola