Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żadna Fabryka tego nie wyprodukuje

Data publikacji: 2018-07-29, Data modyfikacji: 2018-08-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Przeszklona hala w Parku św. Kingi naprzeciw siedziby Powiatowej Straży Pożarnej, w głębi druga mniejsza. Od stawu oddziela je alejka spacerowa - kto alejką szedł choć raz, z pewnością próbował zaglądnąć do środka przez ogromne okna. W środku maszyny i ludzie skupieni na swojej pracy, z precyzją wykonujący m.in. obróbkę skrawaniem. Z ich rąk wychodzą unikaty - rzeczy, które dzisiaj niewiele firm potrafi zrobić.

Pełna treść wiadomości na: wieliczkacity.pl/dzialy/aktualnosci-kopalni-soli-wieliczka/zadna-fabryka-tego-nie-wyprodukuje/20180729202256
wieliczkacity.pl, Źródło artykułu: wieliczkacity.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wielicki

Powiat wielicki - leży w województwie małopolskim, a jego siedzibę stanowi Wieliczka. W skład liczącego 120 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Niepołomice, Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj. Powiat zalicza się do licznej grypy powiatów utworzonych na mocy reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Perełką powiatu jest bez wątpienia kopalnia soli w Wieliczce. Turyści mogą wybrać się na 3-kilometrową trasę wzdłuż której zatrzymają się przy 20 komorach. Oprócz kopalni warto tu zwiedzić Pałac Konopków z XVIII w, Zamek Królewski w Niepołomicach, kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP w Gdowie oraz Kurhany w Jawczycach. Dla miłośników flory i fauny czeka tu nie lada gratka. W pobliskiej Puszczy Niepołomickiej znajduje się rezerwat żubra. W puszczy znajduje się także wiele ciekawych rezerwatów przyrodniczych stanowiących miejsc życia dla wielu rzadkich gatunków zarówno roślin, jak i zwierząt.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola