Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kopalnia Soli "Wieliczka" - Pomiędzy 30. a 35. rocznicą wpisu na listę UNESCO

 
We wrześniu 2013 roku minęła 35. rocznica wpisania Kopalni Soli „Wieliczka" na Listę UNESCO. Od poprzedniego jubileuszu dzieli nas 5 lat intensywnych działań. Bezcenna zabytkowa kopalnia wymaga szczególnej troski. Najważniejszym zadaniem wielickich górników jest jej zachowanie oraz zapewnienie bezpieczeństwa unikatowym podziemiom, ludziom w nich przebywających oraz miastu na powierzchni. Kopalnia Soli „Wieliczka" tętni życiem. Przypomina podziemne miasto, które nie tylko można zwiedzać, ale również w nim bywać -- na koncertach, balach, bankietach, imprezach sportowych.

 


Kopalnia Soli "Wieliczka" / Wieliczka Salt Mine
 
Data pliku video: 2013-12-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wielicki

Powiat wielicki - leży w województwie małopolskim, a jego siedzibę stanowi Wieliczka. W skład liczącego 120 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Niepołomice, Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj. Powiat zalicza się do licznej grypy powiatów utworzonych na mocy reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Perełką powiatu jest bez wątpienia kopalnia soli w Wieliczce. Turyści mogą wybrać się na 3-kilometrową trasę wzdłuż której zatrzymają się przy 20 komorach. Oprócz kopalni warto tu zwiedzić Pałac Konopków z XVIII w, Zamek Królewski w Niepołomicach, kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP w Gdowie oraz Kurhany w Jawczycach. Dla miłośników flory i fauny czeka tu nie lada gratka. W pobliskiej Puszczy Niepołomickiej znajduje się rezerwat żubra. W puszczy znajduje się także wiele ciekawych rezerwatów przyrodniczych stanowiących miejsc życia dla wielu rzadkich gatunków zarówno roślin, jak i zwierząt.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola