Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wernisaż wystawy "Piękno stołu. Zastawy z kolekcji Czartoryskich" [wideo]

Data publikacji: 2018-11-10, Data modyfikacji: 2018-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 7 listopada w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, odbył się wernisaż wystawy "Piękno stołu. Zastawy z kolekcji Czartoryskich". Ekspozycja została zorganizowana przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie i przybliża bogactwo polskiej kultury stołu w dawnych wiekach. Ekspozycję można oglądać w Zamku Żupnym w Wieliczce od 8 listopada do 19 maja 2019 roku. Na naszej stronie WieliczkaCity.pl można znaleźć również obszerną fototorelację tego wydarzenia.

Pełna treść wiadomości na: wieliczkacity.pl/dzialy/wieliczka-tv-filmy/wernisaz-wystawy-piekno-stolu-zastawy-z-kolekcji-czartoryskich-wideo/20181110210456
wieliczkacity.pl, Źródło artykułu: wieliczkacity.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wielicki

Powiat wielicki - leży w województwie małopolskim, a jego siedzibę stanowi Wieliczka. W skład liczącego 120 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Niepołomice, Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj. Powiat zalicza się do licznej grypy powiatów utworzonych na mocy reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Perełką powiatu jest bez wątpienia kopalnia soli w Wieliczce. Turyści mogą wybrać się na 3-kilometrową trasę wzdłuż której zatrzymają się przy 20 komorach. Oprócz kopalni warto tu zwiedzić Pałac Konopków z XVIII w, Zamek Królewski w Niepołomicach, kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP w Gdowie oraz Kurhany w Jawczycach. Dla miłośników flory i fauny czeka tu nie lada gratka. W pobliskiej Puszczy Niepołomickiej znajduje się rezerwat żubra. W puszczy znajduje się także wiele ciekawych rezerwatów przyrodniczych stanowiących miejsc życia dla wielu rzadkich gatunków zarówno roślin, jak i zwierząt.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola