Belka
Środa, 8 Maja 2024   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zabijający tysiące Polaków toksyczny węgiel zniknie. Ale dopiero za dwa lata

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Najgorsze odmiany węgla, których spalanie powoduje smog i w efekcie śmierć tysięcy ludzi rocznie, znikną z polskiego rynku, ale dopiero w połowie 2020 r. – wynika z rozporządzeń podpisanych przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Minister uważa to za historyczny kompromis, który z jednej strony służy poprawie jakości powietrza, a z drugiej – daje branży węglowej i jej klientom czas na dostosowanie się do nowych wymogów. Ale Polski Alarm Smogowy ostrzega: „Kopalnie będą nadal sprzedawać do domów zawilgocony i zasiarczony miał, którego połowę stanowi niepalny odpad i woda”.

Pełna treść wiadomości na: wieliczka.naszemiasto.pl/artykul/zabijajacy-tysiace-polakow-toksyczny-wegiel-zniknie-ale,4827907,art,t,id,tm.html?kategoria=1
wieliczka.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: wieliczka.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wielicki

Powiat wielicki - leży w województwie małopolskim, a jego siedzibę stanowi Wieliczka. W skład liczącego 120 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Niepołomice, Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj. Powiat zalicza się do licznej grypy powiatów utworzonych na mocy reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Perełką powiatu jest bez wątpienia kopalnia soli w Wieliczce. Turyści mogą wybrać się na 3-kilometrową trasę wzdłuż której zatrzymają się przy 20 komorach. Oprócz kopalni warto tu zwiedzić Pałac Konopków z XVIII w, Zamek Królewski w Niepołomicach, kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP w Gdowie oraz Kurhany w Jawczycach. Dla miłośników flory i fauny czeka tu nie lada gratka. W pobliskiej Puszczy Niepołomickiej znajduje się rezerwat żubra. W puszczy znajduje się także wiele ciekawych rezerwatów przyrodniczych stanowiących miejsc życia dla wielu rzadkich gatunków zarówno roślin, jak i zwierząt.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola